Zónová regulácia s intelignentnou termostatickou hlavicou

zónová regulácia
Zónová regulácia s najinteligentnejšou termostatickou hlavicou

V dnešnej dobe sa na vykurovanie stále najviac používajú radiátory. Vo väčšine prípadov majú klasické termostatické hlavice, ktoré slúžia na to, aby ste si regulovali teplotu v danej miestnosti. Ovládať sa dajú len ručne a často sa stáva, že v miestnosti je reálne iná teplota v porovnaní s nastavenou na termostatickej hlavici. Zapríčinené je to tým, že hlavica meria teplotu pri radiátore, ktorý sa niekedy nachádza za sedačkou alebo za nejakým iným nábytkom. Zónová regulácia sa s danou hlavicou automaticky nedá dosiahnuť.

regulovanie teploty

Ideálne by bolo, keby sa hlavica riadila reálnou teplotou miestnosti. Tá sa dá merať externým snímačom teploty umiestneným tak, aby nemal kontakt so slnkom a bol vo výške približne 1,2 m.

Len si skúste predstaviť, aké by to bolo, keby sa Vám v miestnostiach teplota regulovala podľa toho, či ste doma alebo ste v práci. Dokonca by bola v každej miestnosti iná, nakoľko v spálni je ideálna teplota 18 °C, v obývačke 22 °C a v kúpeľni 24 °C. Toto Vám dokáže priniesť inteligentný systém smarthome  a zónová regulácia vykurovania, ktorá je s daným systémom plne automatická.

Ušetrili by ste až 20% nákladov na energie, zvýšili by ste si komfort bývania a navyše všetko so systémom, ktorý funguje úplne automaticky.

Automatické regulovanie teploty, ktoré umožňuje meniť teploty v jednotlivých miestnostiach samostatne je dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. V podstate sa dá povedať, že každý kto vykuruje svoju domácnosť radiátormi, môže mať inteligentné vykurovanie. To mu zaručí vyšší komfort bývania a v neposlednom rade ušetrí náklady na energie.

123

Teplotu môžete meniť manuálne, na diaľku pomocou aplikácie alebo nechať všetko na automatiku.

Inteligentný systém smarthome spolu s FIBARO inteligentnou termostatickou hlavicou Vám zabezpečí, že teplota zostane vždy taká, akú práve chcete. Váš domov bude teplý a útulný, aj keď prídete skôr, než ste plánovali.

Vychutnajte si maximálne pohodlie, a pritom šetrite.

Ako za 7 dní znížiť náklady na energie o 20%?

Stiahnite si ebook a zistite presný postup ako šetriť 24/7, vďaka najväčšiemu pokroku v oblasti bývania.

nižšie náklady o 20%

ebook

Získajte zadarmo ebook TU

Široké spektrum možností

Inteligentná termostatická hlavica je inteligentná verzia štandardnej hlavice, ktorú poznáte. Dokáže sama regulovať teplotu podľa Vašich osobných preferencií na základe zabudovaného senzoru teploty alebo externého snímača. Taktiež môžete ľahko regulovať teplotu na diaľku pomocou mobilnej aplikácie. Miestnosti sú rozdelené na zóny, ktoré si zvolíte podľa Vašich požiadaviek. Zónová regulácia Vám týmto spôsobom môže ušetriť až 20% nákladov na vykurovanie a maximalizovať komfort bývania.

Vykúriť si byt na príjemnú teplotu ešte predtým ako sa vrátite z dovolenky?

Žiadny problém. Tak isto môže hlavica sama po Vašom odchode efektívne znížiť teplotu pre maximálnu úsporu.

Aké sú spôsoby zmeny teploty?

Manuálna zmena teploty
Teplotu môžete regulovať štandardným spôsobom, tak ako ste bežne zvyknutý. Najrýchlejší spôsob pre domácu reguláciu je manuálne nastavenie termostatickej hlavice. Zmena teploty je navyše jednoducho indikovaná pomocou farebného LED kruhu.

Vzdialená zmena teploty

Užite si komfort vzdialeného ovládania naplno vďaka mobilnej aplikácií. Teplotu môžete jednoducho regulovať, nech už ste kdekoľvek na svete. Nastavenie teploty je s presnosťou 0,5 °C.

Zónová regulácia alebo inteligentný rozvrh vykurovania

So systémom smarthome si môžete jednoducho nastaviť rozvrh vykurovania, ktorý sa presne prispôsobí Vášmu životnému štýlu. Stanovený plán môžete samozrejme na zvolený čas narušiť manuálnym ovládaním.Okno otvorené. Vypínam kúrenie.

Prehľadná a jednoduchá kontrola

Okamžite ako sa rukou priblížite k inteligentnej termostatickej hlavici sa rozsvietifarebný LED kruh, vďaka ktorému budete vedieť v akom teplotnom rozmedzí sa pohybuje Vaša domácnosť. Budete mať prehľad o aktuálnej teplote bez toho, aby ste museli zapínať mobilnú aplikáciu.

Smart termostatická hlavica je vybavená integrovaným snímačom teploty. Pre využitie plného potenciálu hlavice je však dobré použiť externý bezdrôtový snímač teploty, ktorý môžete umiestniť kamkoľvek len budete chcieť. Vďaka tomu dosiahnete perfektnú teplotu v domácnosti. Jeden snímač môže slúžiť ako referenčný bod až pre 3 rôzne termostatické hlavice.

Na aké radiátory sa dá použiť?

Hlavica funguje s najčastejšie využívanými typmi radiátorových ventilov. V balení okrem samotnej hlavice nájdete hneď niekoľko špeciálnych adaptérov, ktoré sa prispôsobia Vášmu konkrétnemu ventilu. Ľahko sa tak dajú integrovať na ventil typu M30 x 1,5, RTD-N alebo RA-N.

typy-hlavice-420x290

Znížite si náklady minimálne o 20%

Technológia a inteligencia je to, čo odlišuje termostatickú hlavicu FIBARO od konkurencie. Pokročilý algoritmus a využitie časových programov (zónová regulácia), dokáže efektívne znížiť Vaše náklady na vykurovanie minimálne o 20%. Investícia do inteligentnej technológie sa Vám tak vráti veľmi rýchlo. Vďaka tomu je celé riešenie veľmi šetrné k životnému prostrediu.

Spolupracuje s Apple HomeKit

Inteligentná termostatická hlavica FIBARO sa okrem Z-Wave verzie dodáva taktiež vo verzií kompatibilnej so systémom Apple HomeKit. Môžete ju jednoducho ovládať pomocou Vášho Apple zariadenia, tak ako ste bežne zvyknutý, alebo môžete využiť hlasové ovládanie Siri. homekit-420x380

Aké sú najväčšie výhody inteligentného systému regulovania teploty?

Najpokročilejšia technológia v kombinácií s perfektným dizajnom robia celé zariadenie unikátne. Regulácia teploty vo Vašej domácnosti nebola nikdy jednoduchšia.

Bez názvu

Zlepšíte si kvalitu svojho života pomocou smart vykurovacích riešení a výrazného zníženia spotreby energie.

Vďaka smart funkciám, ako je „Dovolenka“ alebo „Práca“ si môžete prevádzku systému ľahko upraviť vo chvíľach, keď život neprebehol podľa Vášho každodenného plánu.

Kedykoľvek si môžete upravovať nastavenia systému, a to len pomocou smartfónu alebo tabletu.

Ako za 7 dní znížiť náklady na energie o 20%?

Stiahnite si ebook a zistite presný postup ako šetriť 24/7, vďaka najväčšiemu pokroku v oblasti bývania.

nižšie náklady o 20%

ebook

Získajte zadarmo ebook TU

18402651_10206963817173501_3813910479725233665_n

Ing. Matúš Noga

Pre viac informácií o inteligentnom systéme SMARTHOME ma kedykoľvek kontaktujte:

Mobil: +421 949 280 625

Email: noga@agon-living.sk

Eshop: www.agon-living.sk

Komentáre