Inteligentná domácnosť – 3 tipy ako mať svoje deti pod kontrolou

Inteligentná domácnosť
Ako Vám inteligentná domácnosť postráži deti, keď práve nie ste doma?

Inteligentná domácnosť už nie je finančne ani stavebne náročná a môžete ju mať pod dohľadom nech ste kdekoľvek na svete. Deti často prichádzajú zo školy skôr domov ako ich rodičia z práce, a to je niekedy problém. Získať informáciu o tom, kedy prišli alebo odišli z domu je dôležité.

Kedy je dieťa pripravené ostať samé doma?

Asi by ste súhlasili s tým, že je to veľmi individuálne, kedy môžete nechať deti doma samé. Každé dieťa treba posudzovať s ohľadom na jeho bežné fungovanie. Sú deti, ktoré v 8 – 9 rokoch sú pomerne pokojné a zodpovedné, ale niektoré deti ešte v 12 rokoch nemôžu dostať kľúč od bytu, aby ho niekde nestratili.

Deti do 7 rokov by nemali ostať samé nikdy. Staršie deti podľa ich zrelosti a uváženia rodičov. Rodič musí mať však na pamäti, že je to jeho zodpovednosť aj v prípade, ak sa niečo stane.

Radšej neriskovať

Deti vo veku školákov na prvom stupni sú však len málokedy schopné riešiť krízové situácie. Preto nie je vhodné nechať deti doma samé na dlhší čas. Menší nákup v miestnych potravinách by však nemal predstavovať väčšie riziko. Avšak pred odchodom sa radšej ubezpečte, že zápalky a ostré predmety sú mimo dosahu alebo či sú okná a balkónové dvere pozatvárané.

Prehľad o domácnosti

Prehľad o domácnosti

Rodič musí niesť plnú zodpovednosť

Ak bude odhad rodiča nesprávny a dieťaťu sa osamote niečo stane, rodič za to musí prevziať plnú zodpovednosť. Nakoniec sa môže jednať o naplnenie skutkovej podstaty ublíženia na zdraví z nedbanlivosti.

Ako môžete vedieť, čo sa doma deje, keď ste v práci a Vaše deti práve prišli zo školy domov?

So systémom smarthome dokážete mať deti pod kontrolou a zvýšiť mieru bezpečnosti na maximum, takže sa už viac nemusíte obávať o svoje ratolesti, keď sú samé doma.

Väčšina z nás pozná deti a vieme, že sa môže stať čokoľvek. Nábytok a elektrické spotrebiče sú dôležité, ale zdravie a bezpečnosť detí je najdôležitejšia. Vedieť, čo sa doma deje je obrovskou výhodou pri predchádzaní nešťastí.

Len si predstavte, že náhodou začne horieť a Vaše deti sú doma a o Vy ničom neviete. Je to určite veľmi nepríjemná predstava. Alebo odišli z domu hrať sa ku kamarátom a zabudli zamknúť dvere. Možno len nechali zapnuté vykurovanie alebo svetlá, ale zbytočne zvyšovať náklady na energie, keď nie je nikto doma je prinajmenšom nezodpovedné.

1.) Inteligentná domácnosť Vám zabezpečí prehľad o celej domácnosti, aj keď ste v práci

Čo by ste povedali na to, keby ste ihneď ako prídu Vaše ratolesti domov dostali o tom informáciu. Navyše by ste mohli na diaľku vypnúť vykurovanie alebo elektrické spotrebiče po ich odchode z domu, alebo môžete vypnúť televízor a počítač, aby sa mohli naplno venovať domácim úlohám.

S inteligentným systémom smarthome viete o všetkom, čo sa doma deje a dokážete na diaľku ovládať všetky elektrické spotrebiče. V prípade, že by sa objavilo nebezpečenstvo požiaru, vykradnutia alebo vytopenia, ihneď budete o tom informovaný prostredníctvom push správy vo Vašom smartfóne.

Ako Vám umožní inteligentný systém mať prehľad o Vašej domácnosti, ale predovšetkým o Vašich deťoch?

Batériový senzor na okná a dvere môže byť nainštalovaný a naprogramovaný tak, aby Vám po ich otvorení ihneď poslal upozornenie. Z bezpečnostných kamier, ktoré sú integrované do inteligentného systému môžete dostať snímky osôb alebo vecí, ktoré dané upozornenie zapríčinili a zároveň sa môžete pozrieť, kto do domu prichádza alebo odchádza.

Senzor na dvere

Senzor na dvere

Deti, no nakoniec aj my dospelí niekedy zabudneme zavrieť okná alebo zamknúť dvere, keď odchádzame z domu. Určite sa to stalo aj Vám. Čo by ste povedali na to, keby ste po odchode z domu dostali upozornenie na otvorené okná alebo nezamknuté dvere? Navyše, vykurovanie si môžete stlmiť aj na diaľku.

2.) Automatizácia bežných úkonov Vám zaručí úsporu energií

Ďalšou obrovskou výhodou je automatizácia. To znamená, že po odchode z domu sa vypnú všetky nepotrebné elektrické spotrebiče, zhasnú svetlá a stlmí sa vykurovanie. Takýmto spôsobom dokážete ušetriť až 1/5 nákladov na energie.

Ako za 7 dní znížiť náklady na energie o 20%?

Stiahnite si ebook a zistite presný postup ako šetriť 24/7, vďaka najväčšiemu pokroku v oblasti bývania.

E-book o inteligentnom vykurovaní

E-book o inteligentnom vykurovaní

ebook

Získajte zadarmo ebook TU

Pri automatizovaní svetiel si môžete nastaviť napríklad scénu, ktorá sa bude riadiť podľa vonkajšieho počasia. Ak máte automatické zavlažovanie trávnika a začalo pršať, inteligentný systém vyhodnotí, že nie je potrebné spustiť zavlažovanie. Ďalej je možné automaticky vypínať svetlá a tlmiť vykurovanie v prípade, keď začne svietiť slnko. Navyše sa môžu stiahnuť žalúzie, aby sa náhodou neprehriali miestnosti, do ktorých slnko najviac svieti.

Vodné radovánky, ktoré sa skončia skôr ako sa začali

Prasknuté vodovodné potrubie je jednou z nehôd v domácnosti, ktoré nemilo prekvapí okrem Vás aj susedov. Zatečené podlahy, mokré steny a poškodený nábytok vedia narobiť veľmi veľa problémov. Samozrejme, ak sa jedná o susedov, o to viac je to nepríjemnejšie.

Detektor proti vytopeniu

Detektor proti vytopeniu

V dnešnej dobe však už existuje technológia, ktorá vie zabrániť pohrome bez toho, aby ste museli byť doma. Ihneď Vás upozorní na vzniknuté nebezpečenstvo.
Celý systém funguje nasledovne: po prasknutí potrubia alebo ventilu sa voda začne valiť na podlahu. Senzor zaplavenia zistí prítomnosť vody a ihneď dá príkaz uzatváraciemu pohonu, aby zavrel hlavný prívod vody. V tom istom momente Vám príde informácia z riadiacej jednotky o všetkom, čo sa doma deje. Takýmto efektívnym spôsobom dokážete predísť najhoršiemu.

3.) Okamžité informácie o návštevách, vďaka smart videovrátnikovi

Videovrátnik DoorBird Vám umožňuje rozprávať sa s návštevou alebo s Vašimi deťmi cez Váš smartfón. Najlepšie na tom je, že ani nemusíte byť doma. Inštalácia je rýchla a nevyžaduje si stavebné úpravy, nakoľko Vám stačí vymeniť klasický elektrický zvonček za videovrátnika. Obrovská výhoda je v možnosti pripojenia cez Wifi, nie len pomocou LAN kábla. Táto vlastnosť dáva každému možnosť vymeniť svoj starý zvonček za videovrátnika.

Inteligentný video vrátnik

Inteligentný video vrátnik

Otváranie bráničky alebo vchodových dverí pomocou smartfónu

Videovrátnik ponúka možnosť pripojenia klasického bzučiaku alebo zámku do domu či garážovej brány.Takže pokiaľ potrebujete otvoriť bránu kuriérovi alebo pustiť domov Vaše deti, no Vy ste stále v práci, stačí jedno kliknutie a problém je vyriešený.

Pohybový senzor, Vám zaručí automatické snímanie návštevníkov

Videovrátnik obsahuje na prednej strane pohybový senzor. Tento je možné používať aj na to, aby Vám oznámil, keď niekto prichádza k Vaším dverám. Nie je teda nutné, aby návštevník stlačil tlačidlo. Stačí, aby sa ku dverám priblížil a Vy o ňom budete ihneď vedieť.

Jeseň prináša krásnu prírodu, tradičné zmeny počasia, ale aj návrat detí do školy. Práca na plný úväzok rodičom komplikuje poňatie o tom, kde sa kto v daný moment nachádza. Oveľa komplikovanejšia je situácia behom školského roku, kedy harmonogram detí býva veľmi vyťažený.

Žiadny strach! Inteligentný systém smarthome je tu na to, aby Vám pomáhal.

Tu je pár tipov, ktoré môžete získať s inteligentným systémom smarthome:

  • budete mať prehľad o tom kto, kde a kedy prišiel alebo odišiel z domu
  • budete vedieť či máte otvorené alebo zatvorené okná, poprípade dvere
  • budete mať včasnú informáciu o vzniknutom nebezpečenstve (požiar, únik vody)
  • budete môcť na diaľku ovládať elektrické spotrebiče (vypnúť žehličku, zhasnúť svetlá)
  • budete mať prehľad o spotrebe elektrickej energie
Ako za 7 dní znížiť náklady na energie o 20%?
Stiahnite si ebook a zistite presný postup ako šetriť 24/7, vďaka najväčšiemu pokroku v oblasti bývania.
E-book o inteligentnom vykurovaní

E-book o inteligentnom vykurovaní

ebook

Získajte zadarmo ebook TU

18402651_10206963817173501_3813910479725233665_n

Ing. Matúš Noga

Pre viac informácií o inteligentnom systéme SMARTHOME ma kedykoľvek kontaktujte:

Mobil: +421 949 280 625

Email: noga@agon-living.sk

Eshop: www.agon-living.sk

Komentáre